Dijital Sigara veyahut Elektronik Likit TerimleriElektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri makalemizde bütün kullanılan terimleri ve adları detaylı olarak açıklayacağız. Her sektörde ve üründe evetğu gibi bir çok terimler vardır ve bunları nazarıitibar duyduğumuz bir ürün yürekin bilmemiz en iyisini seçmemiz ciğerin yardımcı evet. Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri ovamızdaki bilgiler doğrultusunda nakıs görmüş olduğunüz bir had evet da hatalı bir terim varsa lütfen değerlendirme olarak bildiriniz.

Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri
A

Atomizer: Elektronik sigaranın en önemli parçbeyıdır. E-likidin buharlaşmasını sağlayıcı ve elektronik sigaranın taban meselelevini alegori getiren hamur bu paroba.

B

Battery: Batarya, atomizerin ve var ise dijital görüntülükın ihtiyaç duyduğu güç pillerden hasılat. Bunlar ekseriyetle şarj edilebilen pillerdendir.

C

Cartomizer: Tüm sistemin bir arada olduğu ilk modellerdir. İçindeki parçalar çoklukla bileğhizmetmez. Kullan at modelleridir.
Clearomizer: Cartomizerlerin şeffaf tanklı olanıdır. İçindeki likit seviyesini görebilirsiniz.
Charger: Şarj Aleti
Cut-off: Bir çdenktaş güvenlik şalteri gibidir. Pıtrak kullanımlarda pilin ya da atomizerdeki esaslığın aşırı ısınmasını önlemek için sistemi otomatik olarak kapatır.
Coil ( Esaslık): Atomizerin içindeki bu mirlık bir fitil etrafına sarılmış bobinden ( wolfram) oluşur. Tanktan gelen likidi buharlaştırır.

D

Dispossible E-Cigarette: Yalın katçe kullan at elektronik sigaralardır.
Dripping: Elektronik sigaranın atomizer sarrafiyelığının içerisine likit damlatılmasına Dripping denilir.
Drip tip: Atomizerin en üstteki ağızlık kısmıdır. Değhizmettirilebilir parçalardır.
Dry Hit: Pamuk yandığı bugün ağzımıza gelen üzüntülü tadına denir.
DIY (Do It Yourself): Kendi kendine yap demektir.

E

Electronic Cigarette Starter Kit: Elektronik sigaraya yeni kellelayanlar yürekin önerilen setlerdir. Bir pil, atomizer ve coil( mebdelık) bağırsakerir.
E-Liquid: Elektronik sıvı. Elektronik sigarada atomizerin buharlaştırdığı likitdır. İçeriğindeki nikotin oranları çeşitleme gösterir. üste farklı aromalı çeşitleri de bulunur.

Evyap: Tüm malzemelerini kişinin kendisi satın kızılıp evde demlediği likit, kısaca evde meydana getirilen likit.

F

FDA: Amerikan gıda ve ilaç denetleme kurumu.
Flooding: Likidin lüks doldurulmasıyla oluşan akıntıdır. Icabında tankı tamamen abesaltıp temizlenmelidir.

H

Head: Esaslık

L

LED: Elektronik sigaranın bataryasında kâin ışıklar LED olarak tabir edilir.
Low Resistance (LR) Bağan Rezistans: Ceninisakıt rezistanslı atomizelerdir. Ohm derecesi düşüktür. Ceninisakıt rezistans hızlı ve henüz çabuk buhar üretir.

M

mAh: Mili Amper Hours Bataryanın gücü ile alakalı olan terimdir. batarya şarj olduğunda harcanacak erke ile ne denli dönem dayanacagının ölçü birimidir. Mah kıymeti yükseldikçe peklik artar.
MOD: Meraklı elektronik sigaralara maruz umumi addır. Kişiselleştirilmiş bir üründür denilebilir. Ali batarya ve düşüt ohm bileğerlerine mevla ürünlerdir. Sizin bağırsakin seçilen Mod Cihazlar
MG – Miligram: Likitlerin içinde mevcut nikotin tenasüpına maruz addır. örnek olarak 10ml likitde 0,9 nikotin var ise bu %09 nikotin var demeındadır. umumi itibari likitlerde 0mg, 06mg, 09mg, 12mg, 16mg, 18mg ve 24mg olarak nikotin oranları evet.

O

Ohm: Elektriğin direnç ölçüsüne verilen addır. Bobin zerrinmına nazaran numaralandırılır. Ohm rakamsal olarak düştükçe tütün yoğunluğu fazlalaşır.

P

PG (Propylene Glycol): Propilen glikol besin sanayisinde bir çok alanda kullanılan bel kemiği bir kimyevi dahişiktir. Sigaranın esrarında da bulunur. Duman yoğunluğunu zaitrır. Elektronik sigara likitlerinde VG (Vejeteryan Glikol) ,le beraber kullanılır. Bazı kişilerde alerjik bulaşık yapabilir.

R

RBA: Rba Mod elektronik sigaralarda bobini bileğhizmetebilen elektronik sigaraların hazır zerrinlmış tellerine verilen isimdir. Belirli bir solukm şekline ehil olan bu tellerin sözınlığı ve solgunm adedi önemlidir.

S

Starter Macun: Başlangıç Seti ilk sefer elektronik sigara kullanacaklar yürekin salık edilen setlerdir. Bu setler ekseriya orantılı fiyatlı ve kullanmaı gösterişsiz ürünlerdir.
Sub-ohm: Sub-ohm atomizerler düşük rezistanslı atomizerlerdir (1ohm’dan henüz ıvır zıvır). Faik güç kullanırlar (15-30W). Bu sebeple çok faziletli oranda buhar üretirler ve nikotinsizken da etkili oranda boğaza vuruş esenlarlar. Buharlaştırma sistemi durmadan likit beslemesi ile mukavim tellerin içindeki pamuğun kalıcı ıslak kalması ciğerin mutasavvertır. Bu sayede dertli lezzet almanız engellenir. Sub-ohm atomizerler ile birlikte ekseri gani bitkisel gliserin tenasüpına ehil (>%60) ve ceninisakıt nikotin seviyesindeki likitler kullanılır.Hamiş: Coilin ısınma sıcaklığı gayrı ölçün atomizerlere nazaran elan fazladır, bu yüzden likit tüketiminiz bile sub-ohm atomizerlerde artar.
Uyarı: Sub-ohm atomizerler şık ekipman(devamlı deyükleme akımı 8.5A destekleyen) ile kullanılmalıdır.

T

Tank: Elektronik sigarada likit doldurulan yere maruz umumi insan tanktır. Likit tanklarının içinde atomizer saksılığı yahut bobin tıklayın solgunmı olur. Sizin dâhilin seçilen likit tankları.
Throat Hit (TH) – Boğaza Vurum: Elektronik sigaranın boğaza vurum hissine verilen isimdir. Sıfır nikotinlilerde bu çok azdır.

V

Vape: Buhar
Vaper: E-Sigara Kullanıcısı
Variable Wattage (VW) Değişen Watt: Mod cihazlarda mevcut bu derece watt bileğustalıktirilebilir anlamındadır. Atomizerineze göre ayarlamanız gerekmektedir.
Vent Holes: Durum Deliği – Genelde mod atomizerlerde muhit muayene mekanizması vardır. Bu sayede yürekinize çekeceğiniz cazibe cirimını ayarlayabilirsiniz. Bu sizin isteğinize bakarak yaman yoğunluğunuz ayarlamanıza yardımcı olur.
Variable Voltage (VV): Bataryanızda değişen volt dereceıdır ve bunu denetleme etmenizi sağlar. umumi olarak 3.0volts ile 6.0 volts arası bir takatte çhileışır.
VG (Vegetable Glycerin):Elektronik sigara likitlerinde kullanılan bir glikol türüdür. Renksiz E Sigara ve berraktır. Buhar elektronik sigaralarda buhar üretimi dâhilin gereklidir.

0-9

510: Elektronik sigaraların vidalama sistemleri farklı biçimdedir. Bunlardan birinin adıda 510’dur. Ego vidalamadan sonrasında çıdem 510 vidalama burada sistemi son zamanlarda meraklı cihazlardaki vidalama sistemidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *